anime-re
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
anime-re

Discutam despre anime, manga, japonia si nu numai!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Quiz  

 

 Parere despre anime

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Li Bai
Fondator
Li Bai


Numarul mesajelor : 189
Custom rank : Tacanita pana la capat!
Puncte : 28104
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/12/2008

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeDum Dec 28, 2008 4:58 pm

Ce parere aveti despre acest anime? Cum vi s-a parut sfarsitul? Ati fi vrut ca Light sa traiasca? Sa nu fie descoperit? Cum vi s-a parut porestea? Credeti ca L si Light ar fi putut fi prieteni? Cum ar fi fost anime-ul in viziunea voastra?
Sus In jos
Nyappy

Nyappy


feminin
Balanta Caine
Numarul mesajelor : 36
Data nasterii : 18/10/1994
Varsta : 29
Localizare : Japan
Stare de spirit : crazy
Puncte : 28010
Reputatie : 15
Data de inscriere : 07/01/2009

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeSam Ian 10, 2009 8:53 pm

Death note e un anime ce m-a lasat masca.E plin
de logica, imi plac personajele, coloana sonora, absolut totul.Ceea ce
cred ca adat culoare anime-ului a fost faptul ca desi personajele arata
bine, gandesc excelent ele sunt si un pic cam crazy mai ales ca la unele
ies in evidenta unele defecte mai tarziu.Spre exemplu L:cred ca ar fi o
plictiseala totala daca el ar fi fost un baiat care sa se comporta
normal.La Misa cred ca toata culoarea a fost faptul ca desi era naiva
si prostuta, ea tinea intr-adevar la Light.Kira avea acea imagine de om
perfect, care vrea sa faca dreptate.Insa, uiandu-te mai bine iti vei da
seama ca el avea niste vise oarecum stupide si ca orice criminal
gandeste la fel.
Sfarsitul mi s-a parut prost dar in acelasi timp foarte bun..de ce?..era Death note totusi..xD...trebuie sa recunosc ca ma asteptam la ceva mai spectaculos din partea sfarsitului..am ramas O.o cand am vazut cum urla Light ca disperatul, la un moment dat am inceput sa rad ca fraiera..
Povestea in general a fost buna..insa cand a murit L s-a cam dus xD
Nu i-asi vedea pe Light si L prieteni nici in a zecea lor viata...i mean....aveau tine diferite amandoi si erau fixati pe ele.
Sus In jos
Just_a_KiD

Just_a_KiD


Numarul mesajelor : 52
Custom rank : happy and crazy
Puncte : 28030
Reputatie : 50
Data de inscriere : 10/01/2009

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeSam Ian 10, 2009 11:35 pm

Death Note este unul dintre cele mai bune animeuri si celemai cunoascute.A urcat in top 15 animeuri si din cate stiu se clasifica pe locul 2.
Parerea mea despre acest anime este una foarte buna.
E realizat foarte bine si plin de logica iar acest lucru nu-l vezi in toate animeurile.Grafica este excelenta iar openingurile si endingurile chiar dragute.Personajele sunt cam ciudate...dar intr-un fel superbe si bine conturate.Povestea animeului "Death Note" m-a impresionat foarte,foarte mult.Ce as poutea sa comentez la acest anime?Pai...nimic pentru ca este foarte bun , eu una il ador si pentru mine se afla cam pe locul 4..
Sus In jos
Melting Cinnamon

Melting Cinnamon


feminin
Scorpion Cocos
Numarul mesajelor : 27
Data nasterii : 31/10/1993
Varsta : 30
Localizare : Snow~
Joburi/Distractii : ^__^
Stare de spirit : dunno
Puncte : 27683
Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/03/2009

Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitimeMier Mar 11, 2009 9:14 pm

Anime-ul este pur si simplu genial.Imi place cum incepe cu descrierea lui Light si pe parcurs se foarmeaza niste legaturi interesante intre personaje si actiune ^^.Personajele devin mai complexe cu o candire remarcabila si oarecum exagerata.
Grafica:este superba imi place in special cea a personajelor care este superba ^^"
Coloana sonora: pot zice ca mi-au placut toate opening-urile pentru ca sau potrivit bine cu anime-ul ( mai ales melodiile de la Nightmare) iar cat despre ending-uri au fost relativ bune cu mici exceptii.
Este un anime care marita vazut si trebuie sa va uitati cu mare atentie la el si va asigur ca il veti intelege.
Sus In jos
http://hime13th.wordpress.com
Continut sponsorizat





Parere despre anime Empty
MesajSubiect: Re: Parere despre anime   Parere despre anime Icon_minitime

Sus In jos
 
Parere despre anime
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Parere despre anime
» Parere despre anime
» Parere despre anime
» Parere despre anime
» Parere despre mine!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-re :: Talks :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: