anime-re
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
anime-re

Discutam despre anime, manga, japonia si nu numai!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Quiz  

 

 Profesori si profesoare

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Li Bai
Fondator
Li Bai


Numarul mesajelor : 189
Custom rank : Tacanita pana la capat!
Puncte : 28164
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/12/2008

Profesori si profesoare Empty
MesajSubiect: Profesori si profesoare   Profesori si profesoare Icon_minitimeSam Ian 10, 2009 1:15 pm

Cum ar arata profesorul perfect? Ce specimene aveti prin scoala? Pe cere vreti sa ii aruncati de la etaj si pe care ati vrea sa ii pastrati?

Profesorul perfect...nu prea multe teme (1-2-3 exercitii nu prea mari dar sa contina ce am facut in clasa), sa explice ceea ce spune nu sa insire definitii si exemple dar sa nu pricepem nimic, sa nu fie stanca si sa ne mai lase sa ne mai destindem, nu sa stam in pozitie de drepti, fara sa scoatem un sunet, sa stam cu mainile pe sus doar daca vrem si doar daca stim, sa nu faca urat atunci cand gresim, sa nu ne conduca spre a da raspunsuri gresite ca apoi sa ne ia peste picior, sa fie corect, sa ne lase sa ne asezam in ce banca vrem...cred ca ar fi de ajuns.
Sus In jos
Melting Cinnamon

Melting Cinnamon


feminin
Scorpion Cocos
Numarul mesajelor : 27
Data nasterii : 31/10/1993
Varsta : 30
Localizare : Snow~
Joburi/Distractii : ^__^
Stare de spirit : dunno
Puncte : 27743
Reputatie : 3
Data de inscriere : 11/03/2009

Profesori si profesoare Empty
MesajSubiect: Re: Profesori si profesoare   Profesori si profesoare Icon_minitimeMier Mar 11, 2009 9:25 pm

Cum ar arata profesorul perfect?
Un profesor care sa te inteleaga care sa nu te asvulte in fiecare ora, care sa se gandeasca si la tine cand iti da o nota si sa nu dea note mai mici de 6....apoi sa nu dea teme exagerate , sa fie calm si sa nu tipe mereu la tine cum au obiceiul alte persoane.

Ce specimene aveti prin scoala?
ah...aici e foarte greu pentru ca profesori cel putin pe mine mereu ma critica din cauza felului meu de a fi dar nu prea imi pasa....toti mereu dau note forarte mici si asteapta mai mult de la tine decat iti predau si etc...


Pe cere vreti sa ii aruncati de la etaj si pe care ati vrea sa ii pastrati?
Arunc pe geam: profesorul de mate, profesoara de informatica, profesoara de fizica, profesoara de engleza/franceza, profesorul de biologie.
Pastrez: profesoara de romana, profesorul de isotrie, profesorul de logica/desen etc.
Sus In jos
http://hime13th.wordpress.com
 
Profesori si profesoare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-re :: Altele :: Scoala-
Mergi direct la: